Licenca Creative Commons
To delo je objavljeno pod licenco Creative Commons Priznanje avtorstva-Deljenje pod enakimi pogoji 4.0 Mednarodna.

Avtorska zaščita virov je zelo pomembna, vendar se je v veliki meri ne zavedamo. Zelo pomembno bi bilo ozavestiti učence že v šoli, da pravilno uporabljajo vire in s tem ne kršijo avtorskih pravic. To velja predvsem za slike, saj jih učenci velikokrat uporabljajo pri predstavitvah, seminarskih, izdelavah plakatov in podobno. Učencem je treba pokazati, kako lahko filtrirajo izbiro slik in pogledajo, kakšne zahteve za objavo ima določena slika, ki ni CC0. Uporaba tehnologije pri otrocih namreč ni tako zelo samoumevna, kot si mislimo. Tudi kot učitelji moramo paziti, kakšne slike uporabljamo in v se v primeru napake opravičiti, neustrezna uporaba avtorsko zaščitenih slik je namreč kazniva.