#3 – Avtorska zaščita gradiv in licence

Licenca Creative Commons
To delo je objavljeno pod licenco Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Brez predelav 4.0 Mednarodna.

Zdi se mi pomembno, da učenci že v osnovni šoli razumejo, kaj so licence in da znajo iskati vire z ustrezno licenco. Predvsem slike, saj jih učenci v osnovni šoli največkrat iščejo za razne predstavitve, plakate… Morajo razumeti, kdaj je zaščita gradiv pomembna in potrebna. S tem avtorju izkažemo spoštovanje do njegovega dela.

Premalo se zavedamo, kako pomembna je avtorska zaščita virov in gradiv. Nas v osnovni šoli nikoli niso opozarjali na avtorsko zaščito gradiv, ki jih želimo uporabiti. S tem sem se prvič spoznala šele lani, do takrat se s tem nisem niti ukvarjala, zato se mi zdi nujno, da se glede tega otroke pouči takoj, ko stopijo v stik z računalnikom. Če se s tem srečajo že zgodaj, si lahko zapomnijo za celo življenje. Pomembno je, da se tega zavedajo učitelji vseh predmetov, ne le računalništva.