GRAFIKA

Naredila sem animacijo grafičnega seštevanja kotov. To je snov, ki se je otroci učijo v 6. razredu osnovne šole.

Vse kote sem najprej narisala v programu InkScape (vektorska grafika) in jih shranila kot slike (png). Kota alfa in beta sem nato v programu združila.

Pridobljene slike sem s programom PhotoScape združila v animacijo gif.

Licenca Creative Commons
To delo je objavljeno pod licenco Creative Commons Priznanje avtorstva 4.0 Mednarodna.

Pri tej nalogi sem se naučila uporabljati omenjena programa. Če bi imela več časa bi animacijo izdelala natančneje in jo lepše oblikovala. Največ časa sem posvečala pravilnemu shranjevanju grafik. Pridobljeno znanje bom zagotovo uporabila tako v času študija, kot tudi pri svojem poklicu, saj je v šolstvu zelo pomembna tudi slikovna oz. grafična komponenta gradiv. Pri nalogi mi je bilo najbolj všeč, da sem se naučila urejati in ustvarjati gradiva, ki jih bom lahko pogosto uporabljala.