IKT v mojem življenju

IKT me spremlja na vsakem koraku. Prva stvar, ki me zjutraj zbudi je budilka na mojem telefonu in zadnja stvar pred spanjem je odgovarjanje na vsa sporočila na vseh mogočih družabnih omrežjih in SMS-ih. Prosti čas mi krajša gledanje filmov na televiziji ali branje knjig na e-bralniku, šolske obveznosti spremljam preko spletne učilnice, učim pa se iz raznih zapiskov in s prosojnic s prenosnega računalnika. Opažam, da me torej tehnologija spremlja vsak dan, skoraj neprestano. Ko kuham iščem recepte po internetu, ko potujem si pomagam z Google Zemljevidom in iskanjem blogov ter slik. Ko se dobimo s prijatelji poslušamo glasbo preko spletnega radia ali Youtuba in sem zato prepričana, da bo IKT zapolnjeval moj dan še v naprej.

Uporaba tehnologije, omrežij in ostalega menim, da bo vnaprej strmo naraščala v vsakdanji uporabi, pa tudi v mojem bodočem poklicu učiteljice. Pri pouku si bom lahko pomagala z različnimi videoposnetki, slikami, različnimi internetnimi viri, interaktivno tablo, spletno učilnico itd. Predvidevam pa, da bo takrat, ko bom začela delati, na voljo še veliko drugih pripomočkov in sredstev za pomoč pri učenju, poučevanju, ki se jih bom morala naučiti uporabljati in bo s tem pouk učinkovitejši, če uporaba le ne bo prekomerna.

Omogočeno nam je torej mnogo pozitivnih stvari uporabe IKT kot na primer za sporazumevanje, hitrejše opravljanje obveznosti, za zabavo, povečanje interesa, širitev razgledanosti itd., vendar moramo sami pri sebi pomisliti, da ima lahko še tako na videz popolna stvar svoje pomanjkljivosti na katere ne smemo pozabiti. Zavedati se moramo tudi življenja izven tega kar nam ponuja tehnologija ter paziti na vse slabosti in negativne posledice njene uporabe, saj bomo le tako dosegli cilj vsakega človeka in to je živeti polno in srečno življenje.