Zanimivejši pouk

Med aplikacijami sem našla dve, ki bi ju uporabila pri pouku. Prva je 3D BRAIN, druga pa je PlantNet.

3D brain aplikacijo bi uporabila pri obravnavi človeka, natančneje pri spoznavanju živčnega sistema v 8. razredu (D8 Čutila skupaj z živčnim sistemom skrbijo za obveščanje osrednjega živčnega sistema o spremembah v okolju in telesu). Možgani so skupaj s hrbtenjačo naš osrednji živčni sistem. Aplikacijo bi uporabili tako, da bi učenci nazorno lahko videli kako so videti možgani, da bi informativno izvedeli kateri deli sestavljajo možgane. Pri vsakem delu možganov bi povedali kakšno funkcijo imajo, da bi si učenci znali predstavljati kateri procesi v telesu so vse odvisno od pravilnega delovanja možganov.

PlantNet aplikacijo bi uporabili na terenskih vajah, ko bi spoznavali rastline, ter določevalne ključe za določanje. Snov spada pod temo Biotska pestrost in evolucija – Zaradi lažjega opisovanja in preučevanja biotske pestrosti posamezne vrste poimenujemo. Na podlagi sorodnosti vrste združujemo v večje skupine, ki jih tudi poimenujemo. Skupine organizmov uvrstimo v sistem, ki ima hierarhično zgradbo in kaže sorodnosti med organizmi. Na terenskih vajah bi najprej spoznali določevalne ključe, nato pa bi vse rastline, ki bi jih učenci nabrali, določili še s pomočjo aplikacije, ker je zelo enostavna za uporabo.

  

Obe aplikaciji se mi zdita poučni in koristni za boljšo predstavo pri učencih. Sicer je snov nekoliko na višjem nivoju, kot je zahtevano, ampak bi aplikacijo uporabila tudi za popestritev pouka. Tisti učenci ki jih to zanima in so vedoželjni bi lahko aplikaciji še kdaj uporabili in bi se lahko veliko več naučili. Tudi za ostale učence sta aplikaciji zelo koristni, mogoče bi jih za snov bolj navdušila in bi se jo raje učili, ker bi si vse skupaj lažje predstavljali.

Refleksija:

Naučila sem se, da operacijski sistemi ponujajo nekatere uporabne aplikacije,ki jih lahko uporabimo pri pouku, da ga popestrimo in naredimo bolj zanimivega.

Če bi imela več časa, bi poiskala še več koristnih aplikacij.

Največ časa sem posvetila iskanju primernih aplikacij za uporabi pri pouku, ker je večina dobrih aplikacij plačljivih.

Tekom študija bi znanje lahko uporabila pri učenju predmetov, ki jih imamo na faksu, ker sem zasledila nekaj aplikacij, ki razlagajo tudi bolj kompleksne, pri študiju prisotne snovi. Pri poučevanju bi aplikacije vključila k pouku ali terenskim vajam.

Najljubše mi je bilo odkrivanje zanimivih aplikacij, manj ljubše pa mi je bilo, ker je bilo veliko aplikacij, ki so se mi zdele dobre, plačljivih, kar si pa za uporabo pri pouku verjetno šola ne more kar vse povprek privoščiti.

Naloga se mi zdi dobro oblikovana, spodbudi nas k odkrivanju novih, uporabnih stvari.

 

 

(Skupno 68 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost