IKT pri matematiki

V današnjem času, ko nas tehnologija spremlja na vsakem koraku, je težko priznati, da moramo konstantno biti na tekočem z vsem, kar se dogaja po svetu, da nam je težko, če nam na telefonu zmanjka baterije in nismo dosegljivi, da če nimamo signala ali Wifi omrežja, ne vemo, kako bi si krajšali čas. Dejstvo je, da se tehnologija razvija, da se vse bolj zanašamo na naše naprave, ki nam olajšujejo bivanje, zmotno pa je misliti, da se to dogaja zadnjih nekaj 10 let, kajti večina ljudi si ne zna več predstavljati življenja brez elektrike ali pa prevoznih sredstev. Tehnologija se razvija in z njo tudi družba, v kateri živimo in skupaj z njo rastemo, v skladu s tem pa bi morale tudi šole vse več v pouk vključevati IKT, ker je ta del našega vsakdana.

Pri pouku matematike še nisem čisto prepričana, kako bi vključila IKT v sam pouk. Zaradi narave predmeta je potrebno delati veliko vaj, ki pa bi lahko bile zbrane v kakšni spletni učilnici. Lahko bi uporabljali program Geogebra za boljšo predstavo geometrijskih likov in teles, za kakšno drugo snov pa zaenkrat še nisem zasledila primernega programa, ki bi lahko otrokom olajšal delo in razumevanje snovi. Menim pa, da bi lahko na marsikaterem področju matematike učencem približali snov s pomočjo uporabe tehnologije, saj njih še bolj kot nas tehnologija spremlja skozi cel dan in bi lahko na ta način izpodrinili njihovo slabo mnenje tako o matematiki kot o drugih predmetih, ki se mnogim zdijo pretežki.

Kljub temu, da bi z velikim veseljem v prihodnosti uporabljala IKT pri pouku, pa se mi zdi, da primanjkuje dobrih orodij in aplikacij, ki bi učencem pomagali pri pridobitvi novega znanja. Moje mnenje je, da bi lahko več vlagali v razvijanje tehnologije v šolstvu in za šolstvo, ker bi s tem lahko tudi spremenili mnenje večine, da je uporaba tehnologije nekaj slabega. Pomembno je, kako jo uporabljamo in da se zavedamo, da za vso to tehnologijo stoji nek človek, ki jo je ustvaril.