#1 – Moja prva objava

IKT in jaz do sedaj

Prvič sem se z IKT srečala v vrtcu, ko sem vsako jutro pred šolo gledala risanke. V osnovni šoli sem kmalu dobila svoj prvi telefon, na katerem sem najraje igrala igrice. Tudi računalnik sem začela kmalu uporabljati za igranje računalniških igric, saj me je obsedla igra The Sims 2, ki sem jo igrala vsak dan po šoli.

Internet mi je od vedno v veliko pomoč pri iskanju informacij, ki jih potrebujem za šolo (pri učenju, za predstavitev…). S pomočjo Facebooka izvem vse v zvezi s študijskimi obveznostmi, po drugi strani pa ga uporabljam za pogovor s prijatelji. Težko si predstavljam življenje brez računalnika in telefona. Telefon “potrebujem” predvsem za uporabo socialnih omrežij, ki so ključna za komunikacijo s prijatelji in za preganjanje dolgčasa z igranjem Candy Crush-a. Računalnik pa za poleg študijskih obveznosti uporabljam za gledanje serij in videov na Youtubu.

IKT pri poučevanju matematike

IKT zelo olajša tudi poučevanje v šoli. Pri matematiki bi lahko uporabljala interaktivno tablo, ki so jo uporabljale že moji učitelji v osnovni šoli in mislim, da spodbudi aktivno sodelovanje učencev in učenje. Vključila bi tudi kakšen računalniški program za reševanje matematičnih problemov. IKT je tudi v veliko pomoč pri pripravi testov in učnih listov za učence. Pri poučevanju pa je ključen internet za pridobivanje novih informacij, za elektronska učna gradiva in elektronsko pošto.