1. naloga e-portfelja: Uporaba IKT pri pouku kemije

Informacijsko komunikacijska tehnologija (IKT) nas spremlja že vse povsod, od trenutka  ko se zbudimo, do trenutka ko gremo spat. IKT je postala človekova poglavitna spremljevalka na poti v družbo znanja. Orodje, s katerim razpolagamo, je večnamensko, saj je prisotno v šoli in pri delu, vse večji pomen pa dobiva tudi v zasebnem življenju. Informacijske družbe si ne moremo predstavljati brez IKT. Ker se v zadnjih letih vse bolj propagira tudi uporaba IKT pri poučevanju v šoli je IKT postala tudi predmet preučevanja raznih raziskovalcev v Sloveniji in po svetu.

Pri pouku kemije se vse več uporablja IKT, saj je pri tem predmetu potrebna predvsem vizualizacija, ki pa je ne moremo pridobiti drugače kot s prikazom želene snovi/primera snovi preko slike, videa, animacije. Uporaba IKT pri kemiji in drugih predmetih menim da je pomembna, predvsem za razumevanje snovi, iz česar pa sledi lažje in uspešnejše doseganje učnih ciljev.