Zakintos

Licenca Creative Commons
To delo je objavljeno pod licenco Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Deljenje pod enakimi pogoji 4.0 Mednarodna.

Preden sem začela obiskovati ta faks se (po pravici) na take stvari, glede licenc, sploh nisem ozirala oziroma niti nisem vedela, da to obstaja. Pravzaprav se nikoli nisem vprašala, kako je glede tega in mislim, da predvsem zato, ker me ni nihče nikoli na to opozoril. Kar se mi zdi povsem absurdno. Že lepo je vidno kako so kazali slabi vzgled v šoli, kadar so nam sestavljali teste in zraven objavljali kakšne slike, ali pa imeli predstavitve na projekciji, kjer ni bil nikjer, niti na malo, dodan kriterij za licenco.  Pa tudi kje drugje, če sem šla v knjižnico na kakšno predavanje, nikjer nič o licencah. Ampak dobro sedaj jaz to vem, sem pa prepričana, da marsikdo od mojih prejšnjih sošolcev še vedno uporablja vse vire in ne pogleda pogojev. In ravno zadnjič sem s soplesalkami zapadla v ta pogovor in jim vse skupaj pojasnila, kako je s tem in kako so ljudje še vedno premalo izobraženi o tem, če gledamo ni to ravno nedolžna stvar, saj kršimo pravice posameznika, ki je to objavil.  Sama menim, da bi bilo to potrebno bolj izpostaviti in izobraziti ljudi, saj bi vsakemu koristilo, da bi vedel za to.

Vsekakor je v šolstvu nujno, da se ta tematika obravnava. Ker če se bojo že kot majhni navadili na to, da bojo uporabljali, mislim, da bodo tudi naprej to uporabljali kot povsem samoumevno. Seveda pa je potrebno najprej začeti izobraževati učitelje, ki predstavljajo zgled učencem. Ter na splošno zavedanje, da če kaj sami ustvarijo in objavijo, da znajo to primerno zaščititi in se s tem zavarovati.