Začetki poti do neskončnosti in naprej

IKT je vedno bolj pomemben v naših življenjih. Obkroža nas vsepovsod, na poti do faksa, če gremo z avtobusom moramo prisloniti kartico urbana, če hočemo dvigniti denar, navsezadnje tudi doma, kjer imamo čedalje več tehnologije. Za nas zdaj je že navadno, da smo vedno priklopljeni na omrežje, ko pa pomisliš na začetke in na svojo pot do te točke v sedanjosti ugotoviš, kako čedalje več ne zmoreš brez tehnologije.

V svet tehnologije sem vstopila že kot otrok, zjutraj na vikende sva z bratom skupaj gledala risanke na televiziji, ter doma smo imeli skupni računalnik. Za računalnik smo imeli nekaj računalniških igric, ki sva jih z bratom lahko igrala. Večina jih je imela neko učno podlago, najbolj pogosto za angleščino, ter tudi nekaj za matematiko. Leta kasneje sva dobila vsak svoj računalnik in kmalu zatem tudi prvi mobitel. Vendar me kot otroka računalnik ni zanimal, po navadi je bil v kotu ugasnjen jaz sem se pa zunaj igrala na ulici s sosedi. Šele, ko sem bila na koncu druge triade sem začela v prostem času tudi uporabljati računalnik. Takrat je postal popularen MSN, sčasoma Netlog, ter tudi Myspace. To je bil moj vstop in začetek v virtualni svet spleta. Od omenjenih sem imela MSN in Netlog profil. Vmes so postale popularne tudi spletne klepetalnice, kjer si se lahko pogovarjal z neznanci (najbolj znana mednarodna je Omegle). Sama sem občasno zahajala na te spletne strani, vendar mi je kmalu postalo jasno, da si na spletu lahko karkoli in kdorkoli.

Seveda sem kmalu začela računalnik uporabljati tudi v šolske namene, na primer za seminarske naloge. Za iskanje virov sem tako uporabljala spletni brskalnik Google, kot tudi knjige in priročnike doma. Vedno več informacij je postajalo dostopnih preko spleta, zato sem to uporabila sebi v prid. Zdi se mi pomembno, da izkoristimo informacije, ki jih lahko dobimo na spletu v učnem procesu.

Za področje biologije in kemije se znanost zelo hitro širi in bo v prihodnosti pomemben dodatek pri pouku. Pri biologiji za delovanje procesov v telesu, ali pa za boljšo predstavo telesa od znotraj. Pri kemiji za vizualizacijo molekul in atomov, prav tako potek kemijskih reakcij, ki jih ne moremo pokazati v razredu, ker so lahko nevarne.