6. naloga E-portfelja: izobraževalna igra

Na telefonu (zaradi tega ne morem objaviti povezave do teh dveh iger)  sem preko Trgovine Play, poiskala dve igri, ki ju lahko vključim v poučevanje kemije v osnovni šoli. Igri sem tudi poskusila igrati. Našla sem igri: Chemistry Quiz in Sicence Lab.

Pri igri Chemistry Quiz gre za reševanje kviza na področju kemije. Teme vprašanj v kvizu so atomi in molekule, kisline in baze, ravnotežne enačbe, periodni sistem in še mnoge druge. Zajeti so večinoma vsi cilji poučevanja kemije. Pri vsakem vprašanju je možen en pravilen odgovor, ki se obarva zeleno. V primeru, da odgovoriš narobe, se napačen odgovor obarva rdeče in zraven se pokaže pravilen odgovor v zeleni barvi.

Pri igri Science lab se opravljajo eksperimenti s področja kemije. Ponovno so zajete vse teme, ki se obravnavajo v osnovni šoli. Eksperimenti se izvajajo iz vsakdanjih snovi, ki jih najdemo v vsakem gospodinjstvu. Na začetku izvajanja vsakega eksperimenta se pove ime eksperimenta, nato pa se igralec igre loti izvajanja eksperimenta. Sama igra ti pomaga izvesti eksperiment, tako da pripomoček ali kemikalija, ki jo potrebuješ uporabiti utripata. Po končanem eksperimentu se ti izpiše razlaga, zakaj se je nekaj zgodilo.

Igre, ki jih učitelji uporabijo pri učnih urah menim, da morajo biti primerne za osnovno šolo, poučne, zabavne, razumljive…

Obe izbrani igri se mi zdita primerni za osnovno šolo, saj zajemata vse vsebine, ki se jih poučuje pri kemiji. Menim, da bi težava nastala pri razumevanju, saj bi nekateri učenci imeli težave z razumevanjem angleščine.  Pri obeh igrah pridobiš veliko novega znanja. Pri Chemistry Quiz-u lahko obnoviš znanje, ki si ga pridobil pri uri, med tem ko pri Science Lab izvajaš eksperimente iz povsem vsakdanjih snovi, ki so učencem znane.

Pri tej nalogi sem se naučila, da niso vse računalniške igre samo za zabavo ampak, da se lahko iz njih marsikaj naučiš. Če bi imela več časa bi se bolj poglobila v razumevanje igre – kako vsaka igra deluje. Največ časa sem posvetila iskanju primerne igre, saj je na voljo ogromno iger, a ni vsaka primerna. Na svoji poklicni poti bom pridobljeno znanje lahko izkoristila pri poučevanju kemije in sicer za ponavljanje snovi, popestritev ure in prikaz izvedbe kemijskega poskusa preko spletne igre.

(Skupno 19 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost