IKT v mojem življenju

Ne morem si predstavljati več življenja brez uporabe IKT in to ne le pri nekaterih pogledih vendar se je naša navezanost na računalnike in pametne telefone razširila prav v vsak delček našega življenja. Sedaj lahko s katerim koli prijateljem pogovarjamo ne glede na razdaljo, ali spremljamo njihovo potovanje po svetu med tem ko mi udobno sedimo na svojem kavču ali stolu.  Lahko internet uporabljamo za pomemben vir novic ali novega znanja saj se na internetu najdejo navodila za prav vsako stvar, od igranja kitare do kuhanja ali risanja. Seveda pa so se razvile tudi mnoge zlorabe, ki se širijo po internetu, od lažnih novic, do bullyinga in virusov. Internet nam lahko škoduje toliko kolikor nam lahko pomaga.

Seveda se tudi pojavi vprašanje, kako bi vso to novo tehnologijo lahko uporabili v šolstvu. Čeprav nekateri menijo, da je še vedno najboljša klasična zelena tabla in kreda si šolstvo ne more privoščiti, da bi tako rekoč ostalo v kameni dobi. Tako so se razvile mnoge uporabne aplikacije, od e-redovalnice in dnevnika, interaktivnih tabel in celo uporabo mobilnih telefonov med poukom, kar je bilo včasih nezaslišano. Tako lahko učitelji svojim učencem pokažejo različne animacije ali simulacije eksperimentov, od fizikalnih do kemijskih ali celo same kemijske reakcije, katere si šola ne more privoščiti. Če IKT pri pouku uporabljamo pravilno je to lahko samo velik bonus našim učencem.