Izobraževalna igra

Na internetu sem našel izobraževalno igro iz fizikalnega področna z naslovom Crack the Circuit.

Igra je iz električnega področja fizike in bi učencem lahko pomagala pri razumevanju vezja, kako se ga sestavi, kako deluje, kakšen vpliv imajo eni elementi na druge itd itd.
Igra potega tako, da se na zaslonu prikaže škatla, na vrh katerih so osnovni elementi vezja, lučka in stikalo. Nato mora igralec sestaviti vezje, ki bi bilo znotraj te škatle namige pa lahko dobiva s tem kako se elementi obnašajo drug med drugim. Ali druga luč ugasne, ko prvo iztaknemo ali še sveti naprej ali kaj podobnega.

Prav tako je možno, da iz osnovnih elementov sami poskušajo sestaviti neko poljubno vezje, ki ni del glavnih nalog.

Igra je preprosta vendar menim, da bi bila prav zato efektivna. Električna vezja je eno poglavje osnovnošolske fizike pri kateri imajo mnogi učenci težave.
S to igro bi jim lahko vsaj malo udomačili pojme in približali razumevanje, saj bi lahko brez težav osvojili osnove električnih vezij. Prav tako pa mislim, da čeprav je igra v angleščini to ne bi smela biti težava, saj se večino igre izvaja na slikovnem razumevanju, ne besedilnem.

Veliko je iger, katere lahko uporabimo le za sprostitev, katere nas nič ne naučijo vendar so tam samo za našo zabavo. Menim da brez takih iger tudi poučne ne bi obstajale. Tako sedaj lahko na spletu najdemo mnogo poučnih iger namenjene za vse starosti. Od lažjih, kakor je opisana zgoraj, do celih simulacij vesolja ali raket ki bi bile za osnovno ali celo srednjo šolo prezahtevne, njihov glavni cilj, pa je poučevanje s kančkom zabave.