Vektorska grafika

Izbrala sem si vektorsko grafiko. V programu Inkscape sem narisala poljubno figuro, kar pa bi lahko pri uri računalništva naredili tudi učenci in svojo figuro uporabili pri učenju programiranja v programu Scratch.

Narisala sem pingvina. Začela sem z orodjem, ki je v pomoč pri risanju krogov, elips in lokov, s katerim sem narisala trup in oči.

Potrebovala sem le še kljun, noge in peruti, kar pa sem narisala s orodjem za risanje krivulj in ravnih črt, preoblikovala pa z orodjem urejanja poti po vozliščih.

Vse sem združila in nastal je končni izdelek.

Licenca Creative Commons
To delo je objavljeno pod licenco Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno 4.0 Mednarodna.

• Pri izdelavi naloge sem se naučila urejati poti po vozliščih, kar mi je zelo olajšalo delo.
  • Če bi imela več časa bi narisala kaj bolj zakompliciranega ali dodala kaj več detajlov.
  • Največ časa sem rabila da sem se navadila na program.
  • Pridobljeno znanje bi lahko uporabila pri učenju računalništva kjer bi otrokom predstavila program Inkscape, končni izdelek pa bi uporabili pri učenju programiranja v programu Scratch.
  • Pri izdelavi naloge mi je bilo najbolj všeč, da sem spoznala nov program, ki mi bo prišel prav tudi izven šolskega dela.
  • Definicija naloge se mi zdi ravno prav zahtevna, da ne vzame niti preveč niti premalo časa, zato ne bi spreminjala ničesar.