6. naloga E-portfelja: Izobraževalne igre.

Izobraževalne igre so zabaven način učenja nove snovi. Pri biologiji, ki velja med učenci za težji predmet, so izobraževalne igre vsekakor priporočljive. Prek spleta sem zasledila spletno stran Kids Biology, ki poleg številnih razlag nudi različne igre in videoposnetke. Ena izmed iger je tudi Simon Cell, kjer učenci spoznavajo celične organele. Igra je sestavljena na zabaven a učinkovit način. Sama spletna stran mi je izjemno všeč, saj je zasnovana za otroke nižje starosti, poleg tega pa na zabaven in zanimiv način nudi učencem več informacij o neki snovi, ki se jo učijo pri pouku.

Druga igra, ki mi je bila všeč pa je bila igra o fotosintezi. Namreč učenci že na razredni stopnji se učijo o pomenu fotosinteze, v višjih razredih pa se učijo tudi njene enačbe. S to igro si učenci lahko na zabaven način zapomnijo njeno formulo.

Pri iskanju izobraževalnih iger sem imela kar nekaj težav. Igre sem iskala kar nekaj časa, saj sem večinoma med iskanjem iger kot  zadetke dobila različne kvize, ne pa igre. Glavna težava pa menim da je to, da so ti kvizi oziroma igre v angleščini. Biologija je naravoslovna veda, kjer imamo kar nekaj pojmov, ki imajo v slovenščini in angleščini podobno ime ( kot npr. photosynthesis, ki jo v slovenščini prevedemo v fotosintezo), vendar pa je kar nekaj izrazov v slovenščini drugačnih, kar lahko predstavlja težavo za učence, sploh pa za učence v osnovni šoli. Sicer na splošno menim, da so izobraževalne igre v šolah dobrodošle, saj popestrijo učno uro, hkrati pa je učni cilj dosežen.