IKT v šolskih klopeh

V današnjem svetu si nihče ne predstavlja, kako bi bilo živeti brez sodobne tehnologije, saj se z njo srečujemo na vsakem koraku našega življenja.  Zato me ne preseneča, da se tovrstna tehnologija vedno bolj uporablja tudi v šolskih klopeh. Že pri predšolskih otrocih lahko opazimo, kako  hitro in spretno osvajajo in uporabljajo pametne telefone, stacionarne in tablične računalnike, vendar pa se teh pogosto poslužujejo zgolj za zabavo in krajšanje dolgčasa.

Kot sem že  omenila, se  IKT čedalje bolj umešča tudi v šolski prostor in sicer v obliki različnih animacij, poučnih video vsebin in pa seveda poučnih video iger. Vse več se pojavlja tudi sprotno preverjanje znanja s pomočjo IKT, še posebej se v šoli uporablja Kahoot s pomočjo tablic ali pametnih telefonov. Mislim ,da je učencem takšen način preverjanja znanja in osvajanja nove snovi blizu, saj se učenci z IKT večino srečajo že doma.  Poleg tega jih uporaba IKT še posebej motivira in jim pomaga pri razumevanju učne snovi.