1. naloga: IKT in jaz

Živimo v obdobju, ko je informacijsko-komunikacijska tehnologija (IKT) pomembna uvedba v vse segmente našega življenja. Danes si težko predstavljamo, da v našem delovnem okolju ne bi uporabljali vsaj pametnega telefona, računalnika, tabličnega računalnika … Tako niso izjema tudi že nekateri predšolski otroci. Tako se lahko zgodi, da kakšen otrok zlahka prekaša svojega učitelja. Tega je seveda čedalje manj, ker so učitelji vedno bolj podkovani. V mojih časih pa se je to lahko zgodilo.

IKT omogoča uporabo različnih medijev kar omogoči prilagajanje gradiv tako učencem kot učiteljem. Sama sem mnenja, da je uporaba IKT orodij nujna, vendar je potrebno razmisliti kdaj jih uporabiti in v kolikšni meri. Učitelju je vsekakor v pomoč, saj v prvi vrsti prihrani čas za administracijo ter učencem pripravi vsebine bolj zanimive. Tako kot v drugih področjih življenja je tudi tu potrebna zmernost.