3. Naloga e-portfelja Avtorska zaščita gradiv

Licenca Creative Commons
To delo je objavljeno pod licenco Creative Commons Priznanje avtorstva-Nekomercialno-Deljenje pod enakimi pogoji 4.0 Mednarodna.

Mislim, da kar ni naše si ne smemo prilastiti, zato je zelo pomembno da otroke že ob prvem stiku z spletom podučimo, da morajo vedno navesti vire. Hkrati p jih moramo naučiti kako na spletu iskati kvalitetne podatke, in slike, ki so jim dovoljene v uporabo v druge namene.
Zelo pomembno je da otroke že od zgodnjih let navajamo da si ne smemo prilastiti vsega kar je na spletu, zato se mi zdi zelo pomembno, da otroke učimo pravilne uporabe virov na spletu, saj ob nepravilni uporabi ali prilaščanju lahko pride do resnih težav. Otroci morajo biti zato že od majhnega navajeni, da znajo po spletu pravilno poiskati ustrezne vire, ki jih lahko uporabijo v svojih nalogah, projektih, ..