4. naloga E-portfelja: Vektorska grafika

Ideja: vektorska shema zgradbe rastlinske celice, ki bi učencem jasneje prikazala kako so rastlinske celice sestavljene. Ker je izdelek izdelan v vektorski grafiki se lahko uporabi v poljubni velikosti, zato se ga lahko uporabi na več različnih načinov (slika v predstavitvi, plakat za v učilnico, slika na učnem listu ali preverjanju znanja). Poleg tega pa ustvarjanje videa,  ki prikazuje kako se shema izdela, ki bo takšen da lahko vsak ki ima na računalniku naložen program Inkscape ustvari svojo shemo celice.

Video, ki predstavlja postopek izdelave slike, lahko najdete tukaj.

Za zajem zaslona je bil uporabljen program Xsplit in za urejanje videa: Windows movie maker. Uporabljena glasba je pridobljena na naslednji spletni strani (https://www.bensound.com/royalty-free-music/acoustic-folk). Naslov pesmi: Happiness, zavarovano z licenco CC.

Refleksija:

  • Pri tej nalogi sem spoznala, kako nastane vektorska grafika in kaj sploh je vektorska grafika. Spoznala sem se z orodjem za urejanje ali ustvarjanje nove vektorske slike. Uporabila sem program za urejanje vektorske grafike Inkscape. Program je preveden v slovenščino in enostaven za uporabo, zato bi ga uporabila tudi v šoli.
  • Z več časa bi v sliko vnesla še dodatne podrobnosti na celici, dodala še kakšen organel v celico. Na učni list bi  dodala še puščice in črte kamor bi učenci napisali imena organelov.
  • Največ časa sem posvetila izdelovanju videa, kot pa samemu ustvarjanje celice.Temu sem posvetila več pozornosti , ker sem hotela ustvariti video, ki bi pomagal vsem ki bi sami želeli ustvariti celico v programu Inkscape. Mislim, da video lepo prikaže postopek izdelave in omogoča gledalcu da sledi in sam ustvari celico.
  • To znanje lahko uporabim na več različnih načinov. Lahko ga uporabim tako, da za učence pripravim razlago snovi z uporabo takšnih shem ali pa ustvarjanje kakšnih plakatov za  učilnico. Lahko pa bi učencem pokazala video in bi učenci sami ustvarili shemo celice doma in bi tako bolje poglobili svoje znanje na nov način, kateri pa bi jih še dodatno motiviral za delo. Tekom študija pa lahko to znanje uporabim pri pripravi učnih listov za nastop ali pa za ustvarjanje gradiva za kakšne predstavitve.
  • Najljuše mi je bilo ustvarjanje sheme celice v programu Inkscape to pa zato ker je program enostaven za uporabo in omogoča raznoliko urejanje vektorske grafike.
  • Pri tej nalogi ne morem izpostaviti stvari ki mi ne bi bila všeč, saj sem si lahko sama izbrala orodja za izdelavo izdelka.
  • Menim da je definicija naloga zapisana natančno in na tak način da na pride do dvoumnosti.
(Skupno 31 obiskov, današnjih obiskov 1)

Morda vam bo všeč tudi...

Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja

Dostopnost