1. naloga: Moja prva spletna objava

Čeprav računalniki obstajajo že od sredine prejšnjega stoletja, pa IKT v času moje generacije doživlja nesluten razvoj. Največji pospešek razvoju IKT je dal zagotovo razvoj interneta. S tem je vsak človek dobil možnost dostopa do informacij in medij za izmenjavo idej, ki poganjajo nove in nove aplikacije in povzročajo, da IKT prodira na vsa področja človekovega življenja.

Tudi jaz sem močno zaznamovana z IKT. Večina današnjih otrok je od IKT že povsem odvisnih, tudi starejši pa se ji kot uporabniki katerekoli elektronske storitve, ne morejo več izogniti.  Kot večina drugih ljudi sem torej splošna uporabnica IKT. Tudi sama zelo veliko uporabljam ikt tehnologijo, še posebej za učenje, iskanje informacij, uporabljam pa jo tudi med prostim časom za gledanje flmov, poslušanje glasbe, pogovarjanje, itd. Glede na izbrano smer študija, pa IKT želim spoznati še drugače – osnovne zakonitosti in temeljni principi delovanja, gradniki in sredstva v IKT, orodja v IKT, itd.  Glede teh temeljnih principov želim kot bodoči pedagoški delavec poučevati otroke, predvsem zato, da bodo cenili in razumeli človeški trud in znanje, ki je vloženo v neko vrsto aplikacije ali storitve. Pomembno se mi zdi, da znajo otroci že kmalu prepoznati uporabno vrednost IKT, njene prednosti pred klasičnimi pristopi, prav tako pa tudi nevarnosti, ki jih IKT lahko povzroči.

Menim, da se bo IKT še naprej izredno hitro širila na vseh področjih človekovega življenja in vsakdo bo moral poznati osnove IKT kot del splošne izobrazbe. Moja vizija zato vključuje vključitev predmetov z IKT vsebinami, že v zgodnje faze pedagoškega razvoja človeka, dodatno k temu pa večjo implementacijo in vključevanje IKT pri vseh ostalih predmetih.