Moja prva spletna objava

Tako kot večina ljudi, si tudi sama danes, ne predstavljam, življenja brez IKT, saj se z njimi dnevno srečujemo na vsakem koraku. Vsak dan namreč uporabljamo različne naprave, na različnih področjih v službah (računalnik, telefon,..), na poti v službo (radio, na avtobusu), v prostem času (televizija, telefon, radio,..) in pa vedno bolj pogosot tudi v šolah. Tako učitelji računalništva kot tudi drugi, se namreč trudijo, da bi naredili učne ure vedno bolj raznolike, zanimive, da bi dobili večjo pozornost učencev in prav to lahko dosžemo z uporabo IKT. Tako lahko na primer na računalniku učencu pokažemo kakšen vidoposnetek, različne fotografije, ali pa v učno uro vključimo tudi telefone. Učencem bi bilo to zadnje še posebaj zanimivo, saj danes telefoni med poukom niso dovoljeni.

Sama si kot bodoča učiteljica računalništva ne predstavljam, da bi kakšno uro izpeljala brez uporabe IKT. Prav tako pa bi IKT vpeljala tudi v matematiko. Učencem bi s programi, kot je GeoGebra lahko pokazala, različne funkcije, like, telesa tako bi učenci dobili tudi boljšo predstavo. Zanimivo se mi zdi tudi, da bi v pouk matematike vključila tudi uporabo telefonov, in sicer tako, da bi učenci na telefonih reševali kvize, na ta način bi lahko učenci preverjali svoje sprotno znanje. Zdi se mi, da je uporaba IKT zelo pomembno in koristna v šolah, tako za učitelja kot za učenca.