2. naloga: intervju

Ekskurzije-vprašanja1

Sinteza odgovora: Devetošolec je s svojo šolo odšel na celodnevno ekskurzijo v Posočje, kjer so obiskali Partizansko bolnico Franja in Kobariški muzej. Učitelj jih je predhodno povedla kaj si bodo ogledali, sami učenci pa pred in na ekskurziji niso imeli zadolžitev. Ob ogledu bolnice, ki ga je vodil vodič, so učenci izpolnjevali učni list, ki so ga dobil na kraju dogodka, v muzeju, pa so samo imeli voden ogled. Po končani ekskurziji, so se o dobljenih informacijah pogovarjali pri pouku zgodovine, na podlagi katerih so morali napisati tudi poročilo. Učencu je bila ekskurzija všeč, z izjemo vodiča v bolnici, ki jih po njegovih besedah ni dobro vodil.

Pri intervjuju ne bi delala nobeni sprememb, saj pri nobenem izmed njih nisem naletela na težave.